ندیمی: آموزش و پرورش یکی از نهاد های دولتی مهم کشور است چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار
شنبه, 10 مهر 1395 ساعت 01:13
در آستانه سال تحصیلی جدید گردهمایی مدیران مدارس شهرستان لاهیجان با حضور ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات شهید باهنر مدیریت آموزش و پرورش لاهیجان برگزار شد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار پانا ،ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در این مراسم طی سخنانی گفت: اگر خانواده های دانش آموزان به معلمین اعتماد می کنند و فرزند خود را در اختیار آن ها قرار می دهند انتظار دارند تا فرزندانشان به خوبی تربیت شوند.

ایرج ندیمی افزود: اگر اکثر دانش آموزان یک مدرسه در کلاس های خصوصی ثبت نام می کنند این نشان دهنده ی ضعف آن مدرسه در بحث آموزش است و مدیر این مدرسه در چنین شرایطی باید با برنامه ریزی مناسب این مشکل را حل نماید.


وی تصریح کرد: دانش آموزانی که تلاش بیشتری می کنند و وقت بیشتری برای درس خود می گذارند یقیناً باید نمره بیشتری بگیرند ولی متاسفانه برخی بر این باورند که همه دانش آموزان یک کلاس باید نمره های یکسانی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش یکی از نهاد های دولتی مهم کشور است چون از لحاظ پرسنل ، نیروی بیشتری نسبت به ادارات دیگر دارد و همچنین از نظر شمار جمعیت مخاطب هم بیشترین مخاطب یعنی دانش آموزان را دارد.


مدیر آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان نیز در این گردهمایی اظهارداشت: طرح پوشش و عفاف دانش آموزی باید در مدارس مورد توجه ویژه ای قرار گیرد و مدیران باید در این زمینه برنامه ریزی صحیحی را انجام داده تا این طرح به خوبی در مدارس لاهیجان اجرا شود.

محمد رحمتی با بیان این که یکی از اهداف آموزش و پرورش توسعه مدارس غیر دولتی است افزود: مدارس غیر دولتی بار سنگینی را از روی دوش دولت بر می دارند و این باعث شده است تا آموزش و پرورش به دنبال توسعه این مدارس باشد.

وی گفت: برخی از مدیران مدارس دولتی بر این باورند که آموزش و پرورش نظارتی بر مدارس غیر دولتی ندارد ولی این چنین نیست و آموزش و پرورش نظارت ویژه بر مدارس غیردولتی دارد و قوانین آموزش و پرورش است در هر دو مدرسه رعایت می شود.

وی در ادامه به طرح تعطیلی پنجشنبه های مدارس اشاره کرد و تصریح کرد: طرح تعطیلی پنجشنبه ها برای کلیه مدارس اجباری است و مدیران واحد های آموزشی باید این طرح را در مدارس خود به اجرا در آورند.

گفتنی است ، در ادامه این گردهمایی هر یک از معاونین مدیریت آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان به بیان مسائل حوزه معاونت خود پرداختند.

 

 

نظرات  

 
0 #1 سیدحسین کیایی 13 شهریور 1391 ساعت 15:32
اقای ندیمی درسطح استان مامدیرانی توانمند داریم که بتواندمدیرکل اموزش وبرورش باشدمثل اقای....که در4سال قبل مدیرشمادرلاهیجان بود
نقل قول
 
 
0 #2 دل شکسته 13 شهریور 1391 ساعت 23:15
آقای ندیمی متاسفانه اکثر مدیران دبیرستانهای شهرمان معلمان خود را به دلیل همان امر نمره دادن و ساکت کردن اولیائ دانش آموزان انتخاب می کنند و هیچ شایسته سالاری در این امر وجود ندارد.لطفاًدر این مورد هم مثل اداره چای جدیت بیشتری داشته باشید چون انگیزه دبیران با تجربه و زحمت کش روز به روز کمتر شده است.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید