ندیمی: حضور بخش خصوصی در صنعت نفت و گاز تسهیل شود چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار
شنبه, 10 مهر 1395 ساعت 01:13
برای حضور بخش خصوصی در صنعت نفت و گاز باید بازمهندسی اساسی در مورد سرعت و زمان بندی انجام امور و حذف قوانین، دستورالعمل ها، آیین نامه ها و بخش نامه هایی که با سرعت و کیفیت کار در تعارض هستند، انجام شود.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ایرج ندیمی،عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز ، گفت: در شرایطی که کشورمان در وضعیت تحریم قرار دارد، روش هایی که مانع از حضور بخش خصوصی در بخش های نفت و گاز و صنعت شود، موجب فرصت سوزی خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بوروکراسی پیچیده اداری مانع از حضور بخش خصوصی در صنعت نفت و گاز می شود، تصریح کرد: سرعت و زمان بندی انجام امور و حذف یا اصلاح قوانین، دستورالعمل ها، آیین نامه ها و بخش نامه هایی که با سرعت و کیفیت کار در تعارض هستند، می تواند منجر به حضور موثر بخش خصوصی در صنعت نفت و گاز کشورمان شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: متاسفانه برخی ازمسئولان و مدیران در سرعت و زمان بندی انجام امور مربوط به بخش نفت و گاز اختلال ایجاد می کنند و همین موضوع مانع بزرگی برای حضور بخش خصوصی در این صنعت است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی برای پشت سر گذاشتن تحریم ها تاکید کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی در گروی حضور بخش خصوصی در بخش های اقتصادی کشور و به ویژه صنعت نفت و گاز است.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید هر قانونی که بر ضد بخش خصوصی است یا هر تصمیمی که منجر به کندسازی حضور بخش خصوصی و ایجاد اختلال در استفاده حداکثری از توان اقتصادی ، مشارکتی و نوآوری بخش خصوصی می شود، مورد حذف قرار بگیرد.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید